مقالات

چطور بحران ها می توانند باعث رشد و شکوفایی برندها شوند؟

چطور بحران ها می توانند باعث رشد و شکوفایی برندها شوند

این روزها با وجود بیماری کرونا شاهد هستیم که همه افراد در احتکار هزاران محلول ضد عفونی کننده، دستگاه ضد عفونی کننده، ماسک پزشکی و همچنین دستکش و سایر موارد دیگر قرار گرفته اند. باتوجه به درصد بالای شیوع این بیماری، شاهد رعایت نکردن خیلی از پروتکل‌های بهداشتی و همچنین شلوغی کافه‌ها، رستوران‌ها و سایر مکان‌های عمومی می‌باشیم.البته به شخصه معتقدم این‌گونه رفتارهای غیر مسئولانه استثنا هستند و شامل کلیه افراد جامعه نمی‌شوند.

در گذار از تاریخ همیشه شاهد بوده‌ایم که جوامع و افراد ثابت کرده‌اند سخت‌ترین و دشوارترین شرایط سبب رشد و شکوفایی آنها شده است. پس همیشه در تاریکی نورامید می‌درخشد و یک محبت کوچک می‌تواند به افراد نشان دهد که چه کسی هستند و تمایل دارند که چگونه زندگی کنند.

بررسی نظرات دانشمندان

ربکا سولنیت (Solnit Rebecca) نویسنده مشهور آمریکایی، درکتاب خود به نام “بهشت ساخته شده در جهنم” ، واکنش طبقات مختلف جوامعی که محل وقوع بدترین بلایای طبیعی یا انسانی بوده‌اند، مثل زمین لرزه‌های مرگبار در سن فرانسیسکو و مکزیک، انفجار کشتی در هالیفکس و حملات یازده سپتامبر را مورد مطالعه قرار داد. او در قسمتی از کتاب خود میگوید: فجایای تاریخی نشان می‌‍دهد که بیشتر ما انسان‌ها، حیواناتی اجتماعی تشنه‌ی برقراری ارتباط با دیگران و یافتن هدف و معنای زندگی هستیم. شرایط بحرانی ناشی از بلایای طبیعی یا انسانی، ما را در موقعیت‌هایی قرار میدهد که فارغ از این که شغلمون چیست و در انتخابات به چه کسی رای داده‌ایم به عکس العمل‌هایی سریع و شجاعانه برای نجات اطرافیانمان نیاز داریم.

مشاهدات و نظریات سولینت در مورد فاجعه‌ی طوفان کاترینا که موجب تخریب شهر نیواورلئان و سواحل می سی سی پی شد نیز صدق میکنه. هر روز زندگی کردن در آنجا برای مردم شهر به معنی مواجه با یک چالشی جدید بود. پیدا کردن چیزهایی مانند غذا و لباس یا پوشک آنها را دچار مشکل کرده بود ولی مشکل جدی‌تر، نبود پول نقد برای خرید کردن بود. برق کل منطقه قطع شده بود و امکان استفاده از کارت‌های بانکی وجود نداشت.شعبه‌های بانکی زیر آب رفته بودند و کاملا ویران شده بودند و دستگاه های ATM از کار افتاده بودند در نتیجه امکان دریافت پول نقد نیز وجود نداشت.در این شرایط ناامیدکننده،کارمندان بانک هانکوک Hancock،مجموعه شعب مستقر در شهر گلفپرت می سی سی پی Gulfport کاری جالب و الهام بخش انجام دادند.

بلافاصله پس از طوفان، کارمندان بانک با وجود بحران‌هایی که در زندگی شخصی خود داشتند، شروع کردند به نظافت و گشتن تمامی کشوها و گاوصندوق های موجود در 40 شعبه بانکی که در اثر طوفان از بین رفته بودند.آن‌ها تمام پول‌های خیس و گلی و کثیفی که پیدا کردن را در یک کیسه پالستیکی جمع کردند، شستند و خشک کردند، سپس آنها رو روی میزهای اتو با دقت اتو کردند.در واقع می‌توان گفت آنها به معنی واقعی کلمه پولشویی کردند!!!

سپس مجدد به سراغ شعبه‌ها رفته و چادرهایی بیرون از شعبه‌ها دایر کردند و پول‌های نقد را در بین افرادی که به آنها مراجعه می‌کردند، توزیع نمودند. حتی به کسانی که کارت ملی‌شان را در سیل از دست داده بودند

با توجه به فقدان سیستم‌های کامپیوتری، کارمندان برداشتی‎‌های مردم را روی کاغذ به همراه نام، نام خانوادگی و شماره کارت ملی آنها ثبت می‌کردند.در این پروسه بیش از 42 میلیون دلار پول نقد شسته شده بین مردم توزیع شد.

این حرکت مبتکرانه و بشر دوستانه باعث افتخار بانک و مشتریانش شد. حدود 5.99 %وجه نقدی که توزیع شده بود به بانک هانکوک بازگشت و میزان سپرده‌ها و دارایی‌های آن افزایش یافت. زمانی که مشتریان و یا کسانی که در این بانک حساب نداشتند برای بازپرداخت پول خود به بانک مراجعه میکردند، به قدری قدردان و سپاسگذار بانک بودند که حساب جدیدی باز میکردند و تا از آن جهت گرفتن وام بعدی خود برای خرید ماشین یا هر چیز دیگر استفاده کنند.

جرج شلوگل Schloegel George مدیرعامل هانکوک در یک مصاحبه میگوید: در واقع رفتار مردم به طور غیر مستقیم گویای این جمله بود:زمانی که به تو احتیاج داشتم در کنار من بودی. از این به بعد تو بانک من خواهی بود.

حدود یک سال بعد از طوفان، سپرده‌های بانک 5.1 میلیارد دالر رشد کردند. در این مابین، استراتژی‌های تجاری هانکوک به واسطه‌ی ارائه‌ی خدمات عالی و وجود اعتماد دوطرفه بین بانک و مردم، بشدت مستحکم شد. هانکوک همیشه بخاطر فرهنگ و برنامه ریزی خود برای زمان وقوع بلایای طبیعی به خود افتخار میکند. با این وجود، از زمان طوفان کاترینا، “در صف اول خدمت رسانی به شما” به شعار تجاری این بانک تبدیل شد.10سال پس از طوفان کاترینا، مدیران این بانک به مناسبت تجلیل و تشکر از مقاومت و تاب آوری منطقه و همچنین رفتار کارمندانشان در تاریک‌ترین روزهای سواحل می سی سی پی، برای افتتاح معامالت خود در بازار بورس سهام نزدیک Nasdaq دعوت شدند.

محبت و مهربانی بر افراد جامعه تاثیرگذار است

نکته‌ی مهم اینه که، یادمان باشد محبت و مهربانی تاثیرات خوبی هم بر روی مردم جامعه و هم بر تجارت می‌گذارد. حتی حس فوق‌العاده‌ای به فردی که به دیگران محبت کرده است، میدهد.مراکز علمی که به مطالعه و مقایسه‌ی رفتار های اجتماعی و غیراجتماعی میپردازند، میگویند “محبت و مهربانی به دیگران موجب ایجاد حس رضایتمندی در فرد میشود.” پروفسور مالنی رود Melanie Rudd .استاد دانشگاه هیوستون میگوید: انجام کاری که واقعا از روی انسان دوستی باشد خیلی سخت است، چون ما همیشه بعد از کمک به دیگران حس خیلی خوبی نسبت به خودمان پیدا میکنیم که میتوان گفت اکثر کارهای خوبی که انجام میدیم بخاطر همین حس خوب بعد از آن می‌باشد.

در آخر میخواهیم به مهمترین قسمت فرضیه خانوم فریتز که از بزرگترین محققان در زمینه حوادث اتفاق افتاده در جهان هستن اشاره کنم.ایشان توضیح میدهند که در قرن ما، هر روز زندگی در این دنیا نوعی چالش به حساب می‌آید و وجود همین چالش‌ها باعث رشد شخصیتی و توانمندی ما می‌‎شوند. در زمان بروز بحران، قرار گرفتن دو نیاز فردی و اجتماعی در کنار هم، باعث بوجود آمدن احساس تعلق و وحدت بین مردم جامعه خواهد شد که به ندرت در شرایط عادی به وجود خواهد آمد.

قطعا همه ما در دوران کرونا درحال گذراندن روزهای سختی هستیم، همچنین در جامعه، شبکه های اجتماعی، تلوزیون و سایر مکان‌ها رفتارهای غیر مسئولانه‌ای را شاهد هستیم و این سبب عصبی شدن ما می‌شود، اما بهتر است تا از مشاهده سولنت و رفتار کارمندان بانک هانکوک درس گرفته و به این موضوع فکر کنیم که چه اقدامی از سمت ما می‌تواند شرایط را بهتر نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *