روان شناسی

چطور بحران ها می توانند باعث رشد و شکوفایی برندها شوند ؟

چطور بحران ها می توانند باعث رشد و شکوفایی برندها شوند

این روزها کافیه یه نگاه به دور و برمون بکنیم و ببینیم که بحران ویروس کرونا، مردم رو توی چه وضعیت بدی قرار داده از احتکار هزاران مواد و دستگاه ضدعفونی کننده و ماسک گرفته تا شلوغی کافه ها و رستوران ها با وجود این همه تاکید در خونه موندن و عدم حضور در مکان های عمومی.

اگرچه به شخصه معتقدم اینطور رفتارهای غیرمسئوالنه ای بیشتر استثنا هستند و شامل کل افراد جامعه نمیشن. در طول تاریخ، جوامع و افراد بارها و بارها ثابت کردند که سخت ترین شرایط ها، موجب رشد و شکوفایی مردم و سازمان هایی که به آن تعلق دارند میشه. حتی در تاریک ترین لحظات زندگی، هزاران نور امید سوسو میزنه. هر محبت کوچیک و دلسوزانه به افراد این امکان رو میده تا نشون بدن چه آدمی هستند، دوست دارند چطور زندگی کنند و چه چیزهایی در زندگی برای اون ها مهمه.

ربکا سولنیت (Solnit Rebecca) نویسنده مشهور آمریکایی، درکتاب خود به نام “بهشت ساخته شده در جهنم” ، واکنش طبقات مختلف جوامعی که محل وقوع بدترین بلایای طبیعی یا انسانی بوده اند، مثل زمین لرزه های مرگبار در سن فرانسیسکو و مکزیک، انفجار کشتی در هالیفکس و حملات یازده سپتامبر را مورد مطالعه قرار داد. او در قسمتی از کتاب خود میگوید: فجایای تاریخی نشان میدهد که بیشتر ما انسان ها حیواناتی اجتماعی هستیم تشنه ی برقراری ارتباط با دیگران و یافتن هدف و معنای زندگی. شرایط بحرانی ناشی از بلایای طبیعی یا انسانی، ما رو تو موقعیت هایی قرار میده که فارغ از این که شغلمون چیه و در انتخابات به چه کسی رای دادیم به عکس العمل هایی سریع و شجاعانه برای نجات اطرافیانمون نیاز داریم.

مشاهدات و نظریات سولینت در مورد فاجعه ی طوفان کاترینا که موجب تخریب شهر نیواورلئان و سواحل می سی سی پی شد نیز صدق میکنه. هر روز زندگی کردن در آنجا برای مردم شهر به معنی مواجه با یک چالشی جدید بود. پیدا کردن چیزهایی مانند غذا و لباس یا پوشک آنها رو دچار مشکل کرده بود ولی مشکل جدی تر، نبود پول نقد برای خریدشون بود. برق کل منطقه قطع شده بود و امکان استفاده از کارت های بانکی نبود.شعبه های بانکی زیر آب رفته بودند و کاملا ویران شده بودن و دستگاه های ATM از کار افتاده بودند در نتیجه امکان دریافت پول نقد نیز وجود نداشت.در این شرایط ناامیدکننده،کارمندان بانک هانکوک Hancock،مجموعه شعب مستقر در شهر گلفپرت می سی سی پی Gulfport کاری جالب و الهام بخش انجام دادند.

بلافاصله پس از طوفان، کارمندان بانک با وجود بحران هایی که در زندگی شخصی خودشون به وجود اومده بود، شروع کردند به نظافت و گشتن تمامی کشوها و گاوصندوق های موجود در 40 شعبه بانکی که در اثر طوفان از بین رفته بودند.آن ها تمام پول های خیس و گلی و کثیفی که پیدا کردن رو توی یه کیسه پالستیکی جمع کردن، شستن و خشک کردن، سپس اون ها رو روی میز اتو با دقت اتو کردن. در واقع میشه گفت اونا به معنای واقعی کلمه پولشویی کردن!!!!

بعد از اون دوباره به سراغ شعبه ها رفتن، چادرهایی بیرون شعبه زدند و پول های نقد رو بین کسانی که به اون ها مراجعه میکردن، توزیع کردند؛ حتی کسانی که کارت شناسایی نداشتن چون سیل اکثر کارت ها رو با خود برده بود. به دلیل نبود سیستم کامپیوتری، کارمندان برداشت های مردم رو توی کاغذ به همراه نام ونام خانوادگی،آدرس و شماره کارت ملی اون ها ثبت میکردن.در این پروسه بیش از 42 میلیون دلار پول نقد شسته شده بین مردم توزیع شد.

این حرکت مبتکرانه و بشردوستانه باعث افتخار بانک و مشتریانش شد. حدود 5.99 %وجه نقدی که توزیع شده بود به بانک هانکوک بازگشت و میزان سپرده ها و دارایی های آن افزایش یافت. زمانی که مشتریان و یا کسانی که در این بانک حساب نداشتند برای بازپرداخت پول خود به بانک مراجعه میکردند، به قدری قدردان و سپاسگذار بانک بودند که حساب جدیدی باز میکردند و تا از آن جهت گرفتن وام بعدی خود برای خرید ماشین یا هر چیز دیگر استفاده کنند.

جرج شلوگل Schloegel George مدیرعامل هانکوک در یک مصاحبه میگوید: در واقع رفتار مردم به طور غیر مستقیم گویای این جمله بود:زمانی که به تو احتیاج داشتم در کنار من بودی. از این به بعد تو بانک من خواهی بود.

حدود یک سال بعد از طوفان، سپرده های بانک 5.1 میلیارد دالر رشد کردند. در این مابین، استراتژی های تجاری هانکوک به واسطه ی ارائه ی خدمات عالی و وجود اعتماد دوطرفه بین بانک و مردم، بشدت مستحکم شد. هانکوک همیشه بخاطر فرهنگ و برنامه ریزی خود برای زمان وقوع بالیای طبیعی به خود افتخار میکند. با این وجود، از زمان طوفان کاترینا، “در صف اول خدمت رسانی به شما” به شعار تجاری این بانک تبدیل شد.10سال پس از طوفان کاترینا، مدیران این بانک به مناسبت تجلیل و تشکر از مقاومت و تاب آوری منطقه و همچنین رفتار کارمندانشان در تاریک ترین روزهای سواحل می سی سی پی، برای افتتاح معامالت خود در بازار بورس سهام نزدک Nasdaq دعوت شدند.

نکته ی مهم اینه که، یادمون باشه محبت ومهربانی تاثیرات خوبی هم بر روی مردم جامعه و هم بر تجارت میگذاره. حتی حس فوق العاده ای به فردی که به دیگران محبت کرده میده.مراکز علمی که به مطالعه و مقایسه ی رفتار های اجتماعی و غیراجتماعی میپردازند، میگویند “محبت و مهربانی به دیگران موجب ایجاد حس رضایتمندی در فرد میشود.” پروفسور مالنی رود Melanie Rudd .استاد دانشگاه هیوستون میگوید: انجام کاری که واقعا از روی انسان دوستی باشه خیلی سخته چون ما همیشه بعد از کمک به دیگران حس خیلی خوبی نسبت به خودمون پیدا میکنیم که میشه گفت اکثر کارهای خوبی که انجام میدیم بخاطر همین حس خوب بعدشه.

در آخر میخوام به مهمترین قسمت فرضیه خانوم فریتز که از بزرگترین محققان در زمینه حوادث اتفاق افتاده در جهان هستن اشاره کنم.ایشون توضیح میدن که در قرن ما، هر روز زندگی در این دنیا نوعی چالش به حساب میاد و وجود همین چالش ها باعث رشد شخصیتی و توانمندی ما میشه. در زمان بروز بحران، قرار گرفتن دو نیاز فردی و اجتماعی در کنار هم، باعث بوجود آمدن احساس تعلق و وحدت بین مردم جامعه میشه که به ندرت در شرایط عادی به وجود میاد.

میدونم هممون داریم دوران سختی رو تجربه میکنیم ولی همونطوری که توی اخبارهای تلویزیونی و شبکه های اجتماعی، رفتارهایی خودخواهانه و غیرمسئوالنه از برخی افراد جامعه میبینیم و حرص میخوریم و متأسف میشیم، بهتره از مشاهدات سولنیت و رفتار کارمندان بانک هانکوک درس بگیریم و به این فکر کنیم که چه کاری میتونیم انجام بدیم تا شرایط اطراف خودمون و جامعه ای که در اون مشغول به کار و زندگی هستیم بهتر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *