مقالات

افسردگی و جدیدترین روش های مقابله با آن

افسردگی

بسیاری از مبتلایان به افسردگی برای مقابله با افسردگی مصرف داروهای ضد افسردگی را ادامه می دهند. این داروها می توانند پاسخی قابل قبول و مناسب باشند ، اما لازم به یادآوری است که آنها تنها جواب نیستند.

افسردگی یکی از اختلالات شایع در جهان است. یک دوره افسردگی قابل توجه ممکن است گاهی از چند هفته تا چند ماه طول بکشد. افسردگی دلایل مختلفی دارد از جمله ژنتیکی ، عصبی ، روانشناختی ، شناختی و اجتماعی. بسیاری از مبتلایان به افسردگی برای مقابله با افسردگی مصرف داروهای ضد افسردگی را ادامه می دهند. این داروها می توانند پاسخی قابل قبول و مناسب باشند ، اما لازم به یادآوری است که آنها تنها جواب نیستند.

اگر این مقاله را می خوانید ، ممکن است احساس غم ، ناامیدی و پوچی شما را به اینجا کشانده باشد و در عملکرد طبیعی نیز مشکل داشته باشید. یا شاید شما در میان دوستان و آشنایان خود فردی را بشناسید که چنین احساسی دارد ، و می خواهید ابزارهای بیشتری در مورد مقابله با افسردگی به فرد مبتلا ارائه دهید و به او کمک کنید تا از افسردگی خارج شود و زندگی جدیدی را شروع کند.

بهترین روش های درمان افسردگی بدون دارو

اگر علاقه مند هستید که مقابله با افسردگی را بدون دارو پیگیری کنید در ادامه چند راه درمان افسردگی برایتان پیشنهاد می شود که اینگونه درمان ها توسط متخصصان و روانشناسان اثبات شده است:

درمان شناختی – رفتاری برای مقابله با افسردگی

به عنوان متداول ترین و تحقیق شده ترین روش مقابله با افسردگی که به روز بوده و در درمان افسردگی موثر است روش CBT است . روش CBT برای درمان افسردگی بر تغییر الگوهای ذهنی و رفتاری متمرکز است. درمان شناختی-رفتاری به این سوال پاسخ می دهد که چگونه از چند جنبه مختلف با افسردگی مقابله کنید:

درمان شناختی - رفتاری برای مقابله با افسردگی

1- در سطح شناختی

در این روش الگوهای افکار افسرده و افکار منفی تشخیص داده می شود و سعی می شود تا آنها را به چالش کشیده و به افکار سازگارتر و مترقی تر تبدیل شان کرد. به عنوان مثال اگر به این فکر که “مردم بد هستند” برخورد کنیم تلاش خواهیم کرد تا این اندیشه را بررسی کنیم و آن را به یک فکر متعادل تر مانند “انواع مختلفی از مردم در جهان وجود دارند که برخی خوبند و برخی کمتر خوبند” تبدیل کنیم.

در طول درمان ، ما افکار به وجود آمده را با هم بررسی می کنیم ، سعی خواهیم کرد بفهمیم که آنها از کجا آمده اند ، آیا از صحت آنها اطمینان داریم و آیا فکر انعطاف پذیرتری وجود دارد که انسان بتواند آن را اتخاذ کند.

2- در سطح رفتاری

این تکنیک پیشرو ، فعال سازی رفتاری است. در این روش ما الگوهای رفتاری را که باعث تداوم افسردگی می شوند ، شناسایی خواهیم کرد. ما تلاش خواهیم کرد تا رفتارهایی را که باعث تقویت افسردگی می شوند ، مانند حبس در خانه ، تغییر دهیم. و رفتارهای دیگری مانند ملاقات با دوستان،ورزش کردن یا بیرون رفتن را به برنامه های شخص برای مقابله با افسردگی اضافه کنیم.

برداشت اساسی از درمان این است که رفتارها بر احساساتی تأثیر می گذارند که بر افکار تأثیر می گذارند و الی آخر.

در درمان شناختی-رفتاری برای مقابله با افسردگی ، بیمار باید “از افسردگی خارج شود” و بین جلسات و انجام کارهای مختلفی که باعث پیشرفت وی می شود ، فعال و اکتیو باشد.

مروری بر بسیاری از مطالعات، حاکی از آن است که اثر گذاری درمان شناختی-رفتاری از دارو درمانی کمتر نیست و همچنین اثر گذاری آن کمتر از چنین درمانی همراه با دارو نیست. علاوه بر این ، مشخص شده است که CBT این مزیت را دارد که نتایج آن پس از قطع درمان بیش از درمان دارویی بالغ بر 30 درصد حفظ می شود.

پویایی درمانی متمرکز – راه مقابله با منابع افسردگی

پویایی درمانی متمرکز، درمان شناختی-رفتاری افسردگی را تکمیل و تعمیق می کند.  آنچه که در پویایی درمانی منحصر به فرد است ، این است که فضای بیشتری برای درک درد مزمن و دلایلی که افسردگی از آن ناشی می شود ، فراهم می کند.

گاهی اوقات در درمان CBT برای افسردگی احساس گیر افتادن می کنیم و چیزی مانع ما شده است. درک و تعمیق دلایل آگاهانه و ناخودآگاه افسردگی ، به ما این اطمینان را می دهد که ما به ریشه این مشکل پرداخته ایم ، نه فقط به لایه های بیرونی و الگوهای افسردگی.

در مطالعات مشخص شده است که برای تقویت نتایج درمان ، توصیه می شود مهارتهای CBT را در طول پویایی درمانی متمرکز، ترکیب کنیم.

شیوهٔ روان ‌درمانی EMDR (حساسیت‌زدایی از طریق حرکت چشم و پردازش مجدد)

مشخص شده است که روش EMDR یکی از موثرترین رویکردها در درمان پس از سانحه است ، اما امروزه مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد این روش برای افرادی که به درمان افسردگی بدون دارو علاقه مند هستند نیز بسیار موثر است. جنبه های مختلفی وجود دارد که EMDR در درمان افسردگی موثر است.

شیوهٔ روان ‌درمانی EMDR

1- درمان EMDR برای مقابله با افسردگی ناشی از تروما

اول از همه ، هنگامی که افسردگی به دلیل حوادث آسیب زای گذشته است ، یک روش موثر EMDR می تواند به شناسایی و پردازش سریع این عوامل کمک کند ، بنابراین آگاهانه یا ناآگاهانه فرد می بیند که سنگینی این بار از دوش او برداشته شده است.

حدود 50٪ از مبتلایان به افسردگی در واقع بیماران مبتلا به استرس پس از سانحه هستند که به درمان PTSD نیاز دارند. در چنین حالتی انتظار داریم که یک تغییر نسبتاً سریع و عمیق را شاهد باشیم.

2- درمان EMDR برای مقابله باافسردگی ناشی از اضطراب

دوم ، اگر افسردگی به دلیل استرس ، تنش و اضطراب باشد ، درمان EMDR می تواند به محرک های دو طرفه کمک کند تا اضطراب را تا حد زیادی کاهش دهد. بیش از 40٪ مبتلایان به اضطراب مبتلا به افسردگی خواهند شد. این کاملا منطقی است زیرا سرانجام برخورد طولانی مدت با اضطراب دلسرد کننده است. درمان EMDR راهی عالی برای کمک به تسکین اضطراب است.

3- درمان EMDR از مولفه های شناختی و عاطفی افسردگی

در درمان EMDR فرد مبتلا به افسردگی ، ما افسردگی را به عنوان یک رویداد خاص درمان خواهیم کرد. مثل لحظه ای که یک شخص احساس کند که شکست خورده است و در خود ارزشی نمی بیند و مواردی از این قبیل. درمان در اینجا بر تقویت تجربه پذیرش متمرکز خواهد بود.

علاوه بر این شبیه CBT ، ما در تغییر افکار منفی مانند “من اشتباه می کنم” به “من به اندازه خودم خوب هستم” تمرکز خواهیم کرد. روش EMDR در تغییر افکار بسیار موثر است و درمان آن به صورت خود به خودی انجام می شود و در مقایسه با درمان های معادل آن روشی نسبتاً آسان است.

در طول درمان EMDR ما همچنین مقاومت در برابر تغییر را پردازش خواهیم کرد و باورهای جدید مربوط به انگیزه مجدد و مشارکت در اقدامات لذت بخش را ایجاد خواهیم کرد.

ورزش و انجام تمرینات – تولید طبیعی اندورفین برای مقابله با افسردگی

حتماً متوجه شده اید که بعد از ورزش چند ساعت احساس بهتری دارید. افراد پس از انجام تمرینات معمولاً خسته اند اما در کل از این وضعیت راضی هستند. حتی ممکن است متوجه شده باشید که بعد از تمرین آنقدر پرانرژی هستید که نمی توانید بخوابید بلکه تصمیم گرفته اید تمرین خود را به ساعات صبح منتقل کنید.

در واقع مشخص شده است که افرادی که ورزش می کنند کمتر دچار حملات اضطرابی اند و احساس ناامیدی کمتری می کنند و سیستم ایمنی بدن آنها قوی تر است. اگر مصمم هستید که راهی برای مقابله با افسردگی بدون دارو پیدا کنید ، این می تواند پیشنهاد عالی برای شما باشد. بسیاری از ورزشکاران دریافته اند که ورزش علائم افسردگی را از بین می برد.

ورزش کردن برای درمان افسردگی

ورزش برکات زیادی دارد. ابتدا باید گفت که در هنگام فعالیت شدید تفکرات منفی خیلی سخت به سراغ تان می آید. مطالعات نشان داده است که شرکت در ورزش های هوازی 3 بار در هفته ، به مدت حدود 20 دقیقه ، برابر با مصرف داروهای ضد افسردگی است. نگران نباشید ، اگر نمی توانید بدوید ، یا کلا از دویدن متنفر هستید ، حتی یک پیاده روی سریع برای حدود نیم ساعت کار را انجام می دهد.

برخی مطالعات نشان داده است که ورزش احتمال ابتلا به افسردگی در سالهای آینده را نیز کاهش می دهد. ورزش یک فایده دیگر نیز به همراه  دارد که اگر در فضای باز انجام شود فرصتی برای ملاقات با افراد جدید فراهم می کند ، بنابراین در صورت امکان تمرینات را به صورت گروهی انجام دهید.

توضیحات علمی این مسئله ساده است: با ورزش ، اندورفین هایی شبیه مورفین آزاد می شوند که مکانیسم لذت بدن را فعال می کنند. علاوه بر این ، تغییر در ضربان قلب تعادل سیستم های مختلف در بدن را بهبود می بخشد.

بنابراین افراد فعال قادر خواهند بود از چیزهای کوچک در زندگی لذت بیشتری ببرند ، که به نظر افراد افسرده بسیار سخت و غیر ممکن است.

از آنجا که ورزش یک اثر شیمیایی واقعی بر روی بدن دارد – ممکن است دریابید که این همان راه حلی است که برای درمان افسردگی بدون دارو به دنبال آن هستید.

شما می توانید با یک تمرین کوتاه 3 بار در هفته و به مدت 20 دقیقه شروع کنید و سپس اگر برای شما امکان پذیر است تعداد دفعات را به  5 بار در هفته برسانید تا بلکه بتوانید در مدت های بیشتر هم این تمرینات را داشته باشید.

بهتر است تمرینی را انتخاب کنید که بتوانید در آن استقامت داشته باشید زیرا نکته کار همین است. نوع تمرینی را که دوست دارید انتخاب کنید و از آن لذت ببرید و از همین امروز شروع کنید!

از مغز خود خارج شوید! روش انقلابی ویکتور فرنکل در درمان مقابله باافسردگی

روانپزشک ویکتور فرانکل ، نویسنده کتاب تحسین شده “انسان در جستجوی معنا” می گوید: افزایش مشغله در جامعه غربی با آگاهی بیش از حد ، اغلب تجربه افسردگی را افزایش می دهند و به هدف و معنای زندگی کمک نمی کنند. از مطالبی که سالها پیش نوشته شده است ، می توان دریافت که حتی در آن زمان بسیاری از افسردگی رنج می بردند و به دنبال روش های جدیدی برای مقابله با افسردگی بودند. به نظر می رسد امروزه در قرن ما ، همه چیز از اهمیت بیشتری برخوردار است.

یک زن یک بار به فرنکل گفت: “من بیشتر از اینکه از عوارض واقعی رنج ببرم ، به دنبال آنچه در کودکی پشت سر گذاشتم ، فکر می کردم ممکن است دچار عوارضی شوم”

روشی که ویکتور فرنکل برای مقابله با این شرایط توسعه داد ، تمرکززدایی نامیده می شود. معنای تحت اللفظی آن نفی تأمل است. یک درمانگر که از این تکنیک استفاده می کند به طور فعال تلاش می کند تا بیمار تمرکز خود را متوقف کند و شروع به تمرکز بر فعالیت ها و اهدافی کند که خارج از نظر وی است.

دکتر فرنکل می گوید که معنا را می توان به روشهای مختلف در زندگی یافت: از طریق این یا آن کار خلاقانه ، در انجام برخی کارها ، در تجربه احساس خوب ، حقیقت و زیبایی ، در تجربه طبیعت و فرهنگ ، و البته در دیدار با موجودی بی نظیر و نوعی خاص ، با منحصر به فرد بودن کار انسان خلاق، به عبارت دیگر ، در دوست داشتن آن.

انسان باید این سوالات را از خود بپرسد: الان چه کاری می توانم برای دیگری انجام دهم؟ چرا خودم می توانم انجام دهم؟ خودم را در آینده چگونه  می بینم؟ چه ویژگی ویژه ای وجود دارد که بتواند مشارکت کند؟ برای عزیزانم یا نوع بشر چه کاری می توانم انجام دهم؟

در واقع ، افسردگی یک وضعیت کلاسیک است که برای درمان آن از تمرکز زدایی استفاده می شود. این به این دلیل است که یکی از اصلی ترین علائم مقابله باافسردگی ، تامل است. دکتر فرنکل موردی را توصیف می کند که در آن به یک بیمار افسرده وظیفه ای را مشخص کرده است تا به عنوان مربی برای یک دختر نوجوان و افسرده دیگر خدمت کند.

پس از مدتی ، بیمار مثل یک مادر برای دختر نوجوان شروع کرد خدمت کردن که در نتیجه آن کاهش قابل توجهی در سطح خودمحور بیمار مشاهده شد ، و افزایش همدلی و کاهش افسردگی نتیجه بعدی آن بود. این یک نمونه کلاسیک از استفاده از تمرکز زدایی است.

اگر می خواهید از افسردگی خارج شوید و زندگی جدیدی را شروع کنید و درمان بدون دارو را ترجیح می دهید ، این کار را انجام دهید و در مسیر درست قرار بگیرید.

روش انقلابی ویکتور فرنکل در درمان مقابله باافسردگی

تمرکز خود را بر روی فعالیت ها و افکار غیرشخصی شروع کنید که به شما مربوط نیستند. این کار می تواند شامل یک فعالیت پیش پا افتاده یا فعالیتی باشد که در آن ارزش ، معنا و مأموریت پیدا کنید. اگر در این مسیر استقامت کنید ، می توانید دریابید که وقتی برای افسردگی ندارید!

تعادل افسردگی در سطح جسمی: ​​بهبود تغذیه و گیاهان دارویی

تغذیه روی اوضاع روحی ما تأثیر می گذارد. محصولاتی که می خوریم ، می نوشیم و مصرف می کنیم ، در نهایت بدن ما را می سازند و در خون ما جریان می یابند ، بنابراین تأثیرات ذهنی نیز دارند. حال که چنین است ، هنگام صحبت از درمان افسردگی بدون دارو ، باید به مسئله تغذیه بپردازیم ، که مانند دارو بر تعادل ما از درون تأثیر می گذارد.

پیش از هر چیز قبل از شروع فکر کردن در مورد درمان طبیعی افسردگی ، انجام آزمایش خون مهم است ، زیرا کمبود ویتامین های اساسی می تواند علائم افسردگی را ایجاد کند. اگر ویتامین های اساسی در جریان خون کم باشد ، هیچ درمان روانپزشکی قادر به کمک به افسردگی نخواهد بود.

دوم ، ما تلاش می کنیم تا جایی که ممکن است منویی سالم و متعادل ایجاد کنیم که حاوی پروتئین ، کربوهیدرات ، میوه و سبزیجات از یک منبع طبیعی باشد. ما همچنین تلاش خواهیم کرد تا نوشیدنی های تحریک کننده کمتری مانند قهوه و نوشیدنی های انرژی زا مصرف کنیم. اگر منوی شما از غذاهای فست فودی و سنگین تشکیل شده است ، این یکی از اولین تغییراتی است که باید ایجاد کنید. شما می توانید با غذاهای خوشمزه و راحت منویی درست کنید که غذای سالم و مقوی نیز باشد.

سوم ، مکمل های طبیعی بسیاری وجود دارد که برای کمک به افسردگی مفیدند از جمله زردچوبه ، ویتامین های گروه B ، ویتامین C ، ویتامین D ، پروبیوتیک ها ، منیزیم ، امگا 3 ، اسید فولیک و غیره. اخیراً مطالعاتی در مورد زعفران انجام شده است که مشخص شده دارای ترکیبات موثری هستند که در درمان افسردگی به روشی مشابه فعالیت داروها موثر هستند.

داروهای چینی همچنین بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد و گیاهانی وجود دارند که بر سطح سروتونین و دوپامین در بدن تأثیر می گذارند.

از آنجا که این یک موضوع پیچیده است ، توصیه می شود با یک پزشک خانواده ، متخصص تغذیه بالینی و متخصص مکمل ها و گیاهان برای تنظیم فهرست مناسب و مکمل هایی که به شما کمک می کند راه مقابله با افسردگی را پیدا کنید ، مشورت کنید.

ذهن آگاهی برای مقابله با افسردگی

امروز مراقبه (مدیتیشن) دیگر کلمه بدی نیست! رویکرد ذهن آگاهی (گوش دادن) ، که از شرق نشأت گرفته است ، مدتهاست که “غرب زده” شده و برای کار در کلینیک های روانشناسان در غرب سازگار شده است.

هنگامی که فرد کار شنیدن دقیق و حرفه ای را یاد می گیرد و تمرین می کند ، به نتایج چشمگیری می رسد که دستیابی به آنها بدون آن گاهی دشوار بود. با توجه به رویکرد ذهن آگاهی ، ما سعی نخواهیم کرد که به فرد افسرده ثابت کنیم که اشتباه می کند و افکار منفی او اشتباه است ، بلکه در مورد این واقعیت صحبت خواهیم کرد که چاره ای جز دیدار با تجربه دشواری که او تجربه کرده و از آن رنج می برد نداریم، اما این بار از مکانی کمی متفاوت تر.

مواجهه با این تجربه دردناک بسیار یادآور آنچه در طول روش انرژی درمانی اتفاق می افتد است.

مدیتیشن برای مقابله با افسردگی

بنابراین چگونه می توانید با توجه به رویکرد ذهن آگاهی با افسردگی کنار بیایید؟ ذهن آگاهی افسردگی را به عنوان یک عادت می داند. فردی که “به افسردگی عادت کرده است” تمایل دارد که به این طرز تفکر ، که بخشی از خود او می شود ، جلب شود.

در این زمینه ، این عمل شخص را به جستجوی اینکه من چی هستم دعوت می کند؟ احساسات من؟ افکار من؟ بدن من؟ اینها چگونه روی یکدیگر تأثیر می گذارند؟

در طول تمرین و مشاهده افکار ، ما الگوهای فکری تکرار شونده را شناسایی خواهیم کرد و آنها را به عنوان افکاری علامت گذاری می کنیم که هیچ فایده ای برای ما ندارند.

در تمرین مداوم ، ما ناآگاهانه جملات خودکار تکرار شده را تشخیص خواهیم داد. “من گند زدم” ، “زندگی سخت است” ، “من هرگز موفق نخواهم شد”.

بازگشت افکار نوعی اعتیاد است که به سختی می توان از آن خلاص شد. تمرین به ما این امکان را می دهد که در موقعیت ناظر قرار بگیریم ، دردی را که افکار ایجاد می کنند تجربه کنیم ، اما همچنین کمتر سعی می کنیم با آنها همذات پنداری کنیم و آنها را رها کنیم.

هنگام تمرین گوش دادن ، از ما نمی پرسند که “من گند زده ام” درست است یا نه ، اما می پرسند که چه اتفاقی برای من می افتد که این کلمات را بارها و بارها تکرار می کنیم. مطالعات در مورد ذهن آگاهی نشان داده است که این تکنیک به کاهش بازگشت افکار کمک می کند. علاوه بر این ، کار مشاهده برای ما یک ارمغان دیگر هم در پی دارد ، کشف این است که “من فکر خود نیستم”.

وقتی این را درک کنیم ، به تدریج خواهیم دید که افکار یک رویداد گذرا هستند و بخشی از شخصیت ما نیستند. مشخص شد که هرچه افراد با افکار خود کمتر همذات پنداری کنند ، افسردگی آنها بعداً کمتر می شود.

به تدریج که این تمرین پیشرفت می کند ، درد و رنج کاهش می یابد ، و ما بیشتر خواهیم آموخت که از لحظه  بیشتر لذت ببریم و همچنین در فعالیت های لذت بخش تری شرکت کنیم ، که با ارزش ما مطابقت دارد و به زندگی ما معنا می بخشد.

به عنوان بخشی از تلاش برای یافتن راه های جدید و موثرتر برای مقابله با افسردگی ، گروه های شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی (MBCT) در سال های اخیر ایجاد شده اند و حتی این تکنیک در افرادی که افسردگی طولانی مدت و مکرر را تجربه کرده اند ، در پیشگیری از افسردگی موثر است.

در این گروه ها ، آنها از جمله ، یاد می گیرند که مفهوم “اوتوپایلت” ، را یاد بگیرند و برنامه ای تدوین کنند که شامل تمرین روزانه باشد ، چرخه افسردگی را متوقف کنند ، و ایجاد تجربه دلسوزی به خود را بیاموزند.

این در واقع یکی از رویکردهایی است که برای یادگیری یافتن راه های جدید برای مقابله با افسردگی بدون دارو توصیه می شود ، و روشی است که به طور کلی به عنوان ابزاری برای کنار آمدن با زندگی توصیه می شود. اگر استقامت داشته باشید ممکن است عاشق این روش شوید و این یک روش زندگی برای شما خواهد شد.

قرار گرفتن در معرض آفتاب به شما کمک می کند تا از افسردگی خارج شوید

یک فرد افسرده معمولاً تمایل دارد خودش را در خانه حبس کند. بنابراین توصیه می شود برای شاداب شدن به بیرون بروید ، و به خصوص توصیه می شود این کار را صبح ها به مدت حدود 30-20 دقیقه انجام دهید. ثابت شده است که در کشورهای سرد و تاریک ، میزان افسردگی بالاتر است.

به طور متوسط قرار گرفتن ​​در معرض آفتاب ، به تولید و تعادل سطح ویتامین D در خون کمک می کند و این تأثیرات زیادی بر سلامتی دارد ، از جمله بهبود وضعیت افسردگی. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که کمبود ویتامین D ، افسردگی را افزایش می دهد. درمان افسردگی با اشعه خورشید رایگان است و اگر احساس افسردگی می کنید ، مهم است که به طور روزانه در معرض آفتاب صبحگاهی یا آفتاب زمستانی باشید.

قرار گرفتن در معرض آفتاب برای درمان افسردگی

به عنوان بخشی از برنامه شما برای مقابله با افسردگی بدون دارو ، حفظ کنترل مستقیم در معرض آفتاب کاملاً ضروری است. حتی اگر پوستی نرم و حساس دارید ، می توانید صبح یا بعد از ظهر ، در ساعاتی که پیک کاری نیستند بیرون بروید ، در نتیجه روحیه خود را تقویت و بهبود ببخشید.

کل نگر درمانی و لمس درمانی – کنار آمدن با افسردگی را بهبود می بخشد

فردی که افسرده است ، احساس قطع ارتباط و گم شدن می کند. درمان های مختلف و جامع می تواند به بهبود خلق و خوی شما کمک کند ، در اینجا نیز یک درمان طبیعی برای مقابله باافسردگی بدون دارو وجود دارد. درمان جامع می تواند به شما کمک کند تا با تجربه افسردگی کنار بیایید و تجربه اتصال به خود را در 3 جنبه تقویت کنید:

اول ، در تماس درمانی ، لمس درمانی خود در فرد افسرده – یک اثر درمانی دارد که به فرد کمک می کند تا دوباره به بدن و روان خود متصل شود.

دوم ، تماس عمیق تر در سطح انرژی انجام می شود که در آن تعادل انرژی فرد بر اساس تعالیم شرقی متعادل است. طبق طب چینی ، به عنوان مثال ، فردی که از افسردگی رنج می برد شخصی است که عدم تعادل جریان انرژی چی در بدن دارد. در طول درمان با ترمیم یا طب سوزنی ، یک تعادل پرانرژی ایجاد می شود که ایجاد تغییرات را برای فرد آسان می کند.

سوم ، در طی درمان بهبود انرژی – درمانگر در سطح عمیق درد ، ناامیدی و آشفتگی در سطح انرژی و عاطفی با بیمار است و یک فرآیند پردازش ، اتصال و رشد مجدد امکان پذیر است.

همه نوع درمان جامع می تواند مقصر اصلی در سفر شما برای یافتن راهی برای مقابله با افسردگی به طور طبیعی و بدون دارو باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *